HISTÓRIA KAPELY

2000
V roku 2000 sa stretli folkloristi, jazzmani a rockeri, a úpravami slovenských ľudových piesní si vytvorili štýl, ktorý nazvali ethnobeat. Pod názvom JEJ DRUŽINA koncertovali na Slovensku a v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzko…

2001
Vychádza debutové CD s názvom JEJ DRUŽINA. – 2002 – JEJ DRUŽINA zaniká. K pôvodným členom: Aty Béreš, Boris Brna a Miťa Almášiová sa pridali noví muzikanti. Skupina sa premenuje. Vzniká DRUŽINA.

2003
Družina pripravuje nový album a koncertuje. Dosahuje úspechy doma aj v zahraničí. Najmä však v Čechách, Poľsku a Maďarsku.

2004
Vychádza CD DRUŽINA, podporené videoklipom.

2005
marec – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de) sa cd DRUŽINA umiestnilo z CD nominovaných z celého sveta na 11. mieste
jún – na základe veľkého úspechu v rebríčku World Music Charts Europe, prichádzajú pozvánky na prestížne festivaly z USA, Pakistanu, Austrálie…
júl – CD DRUŽINA sa dostalo do rúk významných producentov a muzikantov svetových mien. Keďže ich nesmierne zaujalo, ponúkli spoluprácu pri nahrávaní ďalšieho CD.
december – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de) sa cd DRUŽINA umiestnilo z 1005 nominovaných CD z celého sveta na 94 mieste. Výsledok je vyhodnotením celého roka 2005.
Po množstve úspešných koncertov a po avizovanej spolupráci s percusionistom a spevákom VINXom (ex STING, STEVIE WONDER, SHERYL CROW… (www.vinx.com) sa DRUŽINA pripravuje na nahrávanie nového CD.

2006
Družina sa zatvára na 6 týždňov do štúdia a pod dozorom producenta VINXa nahráva svoje ďalšie CD s názvom TRAGARE.
jún – vychádza cd TRAGARE
august – Družina absolvuje 12 koncertov – World music tour 2006 – Slovensko – Čechy
september – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd TRAGARE umiestnilo zo 192 nominovaných CD z celého sveta, na 12 mieste. Po minuloročnom 11 mieste s cd Družina, je to potvrdenie postavenia Družiny na špičke slovenskej world music.
december – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd TRAGARE umiestnilo z 991 nominovaných CD z celého sveta, na 70 mieste. Výsledok je vyhodnotením celého roka 2006.

2007
apríl – DRUŽINA získala slovenskú grammy AURELA!!! Akadémia populárnej hudby posúdila množstvo albumov vydaných v roku 2006 na Slovensku a za najlepší v žánrovej kategórii Folk/Ethno/World music v akademickom roku 2006 vyhlásila album TRAGARE

2008-2009
Družina koncertuje a pripravuje materiál na nový album

2009
október – Družina začína nahrávať nový album. Keďže si chcem dať záležat na jehi kvalite, budeme v štúdiu skoro 9 mesiacov.

2010
apríl – Nový album skupiny DRUŽINA sa už mixuje. Jeho názov bude – NENI DOBRE

2011
Nový album skupiny DRUŽINA s názvom NENI DOBRE je na svete. Družina koncertuje a teší sa z úspechov nového cd.

2012
marec – Radio_Head Awards 2011 pre Družinu! Družina potvrdzuje svoje miesto na vrchole slovenskej World music. Cd NENI DOBRE získalo slovenskú grammy – Radio_Head Awards 2011 – najlepšie cd v kategórii World music/Folk za rok 2011. Skupina DRUŽINA sa stáva najviac oceňovanou skupinou v oblasti World Music na Slovensku.

2013
jún – po 10 rokoch spolupráce nás dočasne, kvôly materskej “dovolenke” opúšta speváčka Danka Ferienčíková.
jún – Petra Humeňanská sa stáva stálou speváčkou skupiny Družina

2014
marec – do skupiny sa vracia “stratený syn” huslista Marek Konček
máj – nastupuje nový člen skupiny Družina, fujarista a píšťalkár Matúš Fiľo a spolu s Jankom Šimiakom vytvárajú dychovú ľudovú úderku
júl – príprava materiálu na nové cd – prvé dve autorské piesne sú na svete. Cd – zatiaľ bez názvu – vyjde v roku 2015.

2015
január – Skupina DRUŽINA sa stala súčasťou reklamnej kampane spoločnosti Kaufland pre rok 2015 s názvom “Z lásky k Slovensku”. Úryvok piesne “Svieže rána” znie v týchto dňoch v každej slovenskej domácnosti.
august – nahrávame vianočné cd s prekvapujúcim názvom “Vianočné”.
december – vychádza už piate radové cd skupiny Družina s názvom Vianočné. Hneď za prvý mesiac sa predalo až 4200 kusov, čo zaradilo Družinu medzi najpredávanejšie skupiny na Slovensku za rok 2015.

2016
január – DRUŽINA má PLATINU! S obrovskou radosťou Vám oznamujeme, že skupina DRUŽINA získala PLATINOVÚ PLATŇU za predaj cd Vianočné, v počte 4200 kusov.
júl – zmeny v skupine. Do DRUŽINY sa po materskej dovolenke vracia speváčka Danka Ferienčíková a na post gitaristu nastupuje Adam Mičinec, ktorý strieda Martina Sabova. Petre Humeňanskej, ktorá zanechala v DRUŽINE krásnu energiu a Martinovi, ďakujeme za skvelú spoluprácu a prajeme im veľa úspechov v ich ďalšej tvorbe.

2017
jún – pripravujeme videoklip ku pesničke Koniec sveta. Natáčanie bude prebiehať počas celého leta.

Share This